3D (3 Dalgaboyu) Lazer Lipoliz (Smartlipo Triplex ® )

Laserlipoliz cihazları ilk piyasaya sürüldükleri yıllarda genellikle düşük enerjili (watt) sistemler olup bugün için kullanılan aynı dalga boyundaki lazer sistemlerini kullanmaktaydılar. İlk üretilen cihazlarda kullanılan “NdYAG” ve “Diod” lazerleri halen piyasada kullanılmaya devam edilmekte zaman içersinde değişim ise sadece cihazların uyguladığı enerji miktarında olmaktadır.

5-8 watt ile başlayan enerjiler bugün 40 watt düzeylerine ulaştı. Çoğu cihaz bu yüksek enerji seviyeleri nedeniyle ısı ölçen problar ile donatıldı. Derin dokulara uygulanan enerji ısı enerjisine dönüşmekte olduğundan böyle bir uygulama tabii ki biz cerrahların işini kolaylaştırdı. Aslında çoğu zaman 20watt’lık cihazlar tüm dokularda yeterli hücre parçalanmasını sağlamaktadır. Doku altında 45-55 derece arasında kalan ısıların da ciltte yanık oluşturmaksızın sıkılaşma etkisine sebep olabileceği de bilimsel yayınlarla desteklenmektedir.

Bu nedenle cihaz üreticileri artık ürünlerini diğerlerinden ayıracak yenilikler aramaktadırlar. 3D laserlipoliz işte bu arayışın bir ürünü olduğu söylenebilir. Geleneksel olarak artık NdYAG bazlı cihazlarda 2 dalga boyu bir arada kullanılmaktadır (1064/1320 nm). Triplex® cihazının farkı ise ek olarak 1440 nm dalga boyuna sahip olmasıdır. Bu durumda cihazın yaptığı işlemin daha hızlı yapılabildiği ve hastalarda işlem sonrasında daha az morluğa sebep olduğu düşünülmektedir. Tabii bu sonuçları destekleyen bilimsel yayınlar için henüz erken.

Smartlipo®, Coollipo®, Lipolite® gibi cihazlar aynı lazere sahip ancak 1440 nm lik dalga boyuna sahip değillerdir. Genellikle 1064 nm yağ hücrelerini parçalarken, 1320 nm cilt sıkılaşma etkisine yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde 1440 nm dalgaboyu da 1064 nm dalga boyuna destek olarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağladığı ve operasyon süresini kısaltmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir.

20 Yorum “3D (3 Dalgaboyu) Lazer Lipoliz (Smartlipo Triplex ® )”

 1. Oya Esen :

  Alper Bey merhaba
  Ben 3D lazer lipoliz yaptırmak istiyorum. 28 yaşındayım 1,64 boyunda ve 58 kiloyum. Ne kadar zayıflarsam zayıflayayım göbeğim belim ve kollarım incelmiyor. Genetik biraz sanırım tabi bu genetiğimin üstüne bir de doğum yapınca daha korkunç bir görüntü oluştu. Bacak bölgem benim için ideal. Ha birde sütyen üstü bölgem var tabi oradan da taşan yağlarım var. Bu uygulamayı yaptırmayı çok istiyorum. Antalya’dan geleceğim bu uygulama için ve sadece 2 gün vaktim olacak birincisi telefonda görüşme yaparak bilgi alabilirsem ve size foto gönderirsem aynı gün operasyonu yapabilir misiniz? Diğeri de fotoları gönderince bana fiyat verebilir misiniz? Vücudumda sarkma olmadan bu yağlardan kurtulmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

 2. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Oya hanım tabii ki size yardımcı olmayı isterim, fotoğraflarınızı iletisim@dralpertuncel.com email adresime ulaştırırsanız telefonda fotoğraflara bakarak bir görüşme gerçekleştirebiliriz.

 3. Aysel :

  Aysel ben 5saatligine İstanbul’a Gelebilirim lazer lipoliz yapabilirmiyim Zaman çok kısıtlı bu mümkünmü

 4. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Mümkün değil 5 gün sonra kontrole gelmeniz gerekiyor Aysel hanım.

 5. Merve :

  Merhabalar ben yuz bolgesi yanaklarim icin laser uygulamasini yaptirmak istiyorum cunku biraz tombul duruyor ama oncesinde tahmini fiayt alabilir miyim ?

 6. zeynep :

  Merhaba, Ben göbeğimde ki yaglardan kurtulmak istiyorum. O kadar kilolu değilim ama bi türlü gitmiyor. Bu işlemin herhangi bi zararı olur mu? Işlem sırasında ağrı, acı oluyor mu? Ve ücretleri ne kadar öğrenebilir miyim ?

 7. sahin :

  Selamlar, 3d Lipoliz fiyatlariniz hakkinda bilgi almak istiyorum, yurtdisindayim, telefonla ulasmaniz zor, bilhassa can simidi bolgesine yapilacak uygulama. kurban bayrammidna turkiyeye gelecegim,operasyonu gecirip ertesi gun ucaga binebilir miyim?

 8. LEYLA :

  Karın bölgesi 3d lazer

 9. Tülay :

  Merhaba Doktor Bey,
  Epeydir tek başıma fotograf çektirmiyorum.Doğum kilolarını verememiş durumdayım.
  En büyük sıkıntım gıdığım.49 kilo ikende 96 kilo ikende(gebelikte) hep vardı ve malesef beni yaşlı gösteriyor.
  Önceliğim gıdıgımdan kalıcı bir şekilde kurtulmak.

  Teşekkürler.

 10. Seçil Türkel :

  Merhaba,
  Bu sayfada anlattığınız aşağıdaki yöntemler arasındaki fark nedir?
  -Lazerlipoliz
  -Çok boyutlu lazer lipoliz
  -Smartlipo
  -3D Laseripoliz
  -Slimlipo

 11. sevda :

  3D lazer lipoliz hakkında bilgi istiyorum

 12. Gul :

  3d laser yaptirmal istiyorum mumkunmu ve nekadar tutar? Ayrica 2. Cocugu yapmak istiyorum oncedinde yaparsam sorun olurmu tekrar gobegim olurmu 2.dogum sonrasi.

 13. sevda :

  3D lazer lipoliz hakkında bilgi almak

 14. berk :

  Göğüs göbek ve yan simitler için fiyat alabilirmiyim acaba

 15. seher tüfekçi :

  merhaba,ben 156 boyunda 83 kg., son 10 senede 25 kg. aldım, 5 seneden beri hiç şeker,hamur işi tüketmiyorum,yine de kilolar gitmiyor,
  3D yaptırabilir miyim ?
  yaş 60 Hipotiroidim var,düzenli olarak levotiron kullanıyorum
  önceden teşekkürler

 16. seher tüfekçi :

  ben kabaca tahmini bir fiyat alabilir miyim – göbek,basen ve popo bölgelerde büyük problemim var

 17. Suleyha :

  Hayırlı aksamlar Ben kalca basen bolgelerimi yaptirmak isterim bunun için bir fiyat alabilirmiyim

 18. Mandy :

  Hi
  Im intressting av smartlipo. Do you do smartlipo and how much is it cost for stomich, legs and back?

  Thank you

 19. Alper Tuncel :

  Dear Mrs. Mandy by law we cannot do pricing from this area, so please send us your brief photos your body parts that you want to be treated.

 20. NURTEN ATEŞ :

  ben 59 kilo 162 boyda biriyim gögüs ve bel kısmına 3D LAZER LİPOLİZ yaptırmak istiyorum ben eczacıyım ve hataydayım 6gün ayarlayıp geleegim bana fiyat verebilirseniz hazırlıklı gelmek istiyorum yaptırmak üzere gelecegim randevu en erken nezamana randevu verebiliyorsunuz tşk

Yorum yapın