Basen, kalça ve gıdı bölgesindeki yağların yok edilmesi

Lazer Lipoliz uygulamaları Liposuction uygulamaları ile aynı karaktere sahip olduklarından dolayı bölgesel zayıflamada oldukça etkili bir yöntemdir.

Lazer lipoliz hangi bölgedeki yağlanmalarda etkilidir ?

Lazer lipolizin özellikle yan bölgeler kol altı, gıdı, bacak içi gibi bölgelerde veya ayak bileği gibi bölgelerde oldukça başarılı olduğunu söylemeliyiz Liposuction dan farklı olarak Lazer Lipoliz bu bölgelerde ciltte sıkılaşma etkisi de yarattığı için bu yöntem ile oldukça net sonuçlar alınmaktadır.

Lazer lipoliz uygulamasının en önemli avantajları

Lazer Lipoliz uygulaması ile bölgesel yerlerdeki yağların çıkarılması işlemi çok küçük boyutlu kanüller yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Bu işlem hastalarda kesinlikle şişme ve morarmaya neden olmaz geleneksel Liposuction uygulamasından farklı olarak Lazer Lipoliz uygulamalarında şişme ve morarma gözlenmemektedir. Lazer Lipoliz uygulamalarında kanüllerin deri altına sokulması çok ince milimetrik kesilerden yapılmaktadır. Yapılan bu kesi işlemleri sonrasında iyileşme de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Yapılan işlem sonrasında enfeksiyon riski de oldukça düşüktür. Lazer Lipoliz uygulamalarının en önemli avantajlarından birisi de hastanın tüm işlem sırasında uyanık kalmasıdır. Hasta yapılan işlem sırasında genel anestezi altında olması gerekmez. Lazer Lipoliz uygulamaları sırasında cilde sürülen anestezik kremler yağın çıkarıldığı kesi alanlarına sürülür. Lazer Lipoliz işlemleri sırasında deri altına sokulan kanüller lazer uygulaması ile eriyen yağ tabakasının dışarıya atılmasına ve temel bölgede bulunan yağ dokusunun ısınmasına, cilt altında çapraz işlem yapılarak diğer dokularında tahriş olmamasına sağlamaktadır. Lazer Lipoliz uygulamaları sırasında diğer dokular kesinlikle bu işlemlerden dolayı tahriş edilmemektedir. Yağlar alındıktan sonra kesi olan bölgeler bir yara bandı ile kapatılmaktadır.

Lazer Lipoliz yapılan bölgelerde sıkılaşma oluyor

Lazer Lipoliz aynı zamanda yağ alma işleminden sonra cildin yeni kolajen üretmesine de yardımcı olur. Lazer lipoliz Kolejen ciltteki katmanlar arasında belirgin bir sıkılaşma oluşmasını da sağlar.

Lazer Lipoliz uygulaması sonrasında hastalar ciddi sıkılaşma suresinin 6-7 ay kadar devam ettiğini hissedecekler. Bu durum gözle görülür bir şekilde gözlemlenebilir.

Lazer Lipoliz uygulamalarının en önemli etkilerinden birisi olan sıkılaşma pek çok hastada oldukça memnuniyet verici bir sonuç olacaktır. Lazer Lipoliz uygulamalarının en önemli avantajlarından birisi de kesi işlemleridir. Diğer cerrahi işlemlerde daha büyük kesirlere ihtiyaç varken Lazer Lipoliz uygulamalarında çok küçük hatta milimetrik kesirlerle işlemler tamamlanmaktadır.

Lazer Lipoliz uygulaması ile yağlar tekrardan oluşur mu ?

Lazer Lipoliz uygulaması sonrasında yok edilen yağlar. Kesinlikle tekrardan meydana gelmezler bunun en büyük nedenlerinden birisi yağ hücrelerinin tekrardan çoğalma kabiliyetinin olmamasıdır. Yağ hücrelerinin yalnızca büyüme kabiliyeti vardır. Vücudumuzda yaklaşık olarak bir milyon yağ hücreleri doğumdan itibaren çeşitli bölgelerde varlığını sürdürmektedir. Bunlar kalori ihtiyacının fazla olduğu yada az kalori alındığı durumlarda bölgesel olarak çeşitli yerlerde depolanırlar. Siz bu yağ hücrelerini o bölgelerden aldığınız zaman eğer hasta kilosunu koruyor ise bunun tekrardan oluşması mümkün değildir..
Eğer hasta kalori ihtiyacının fazlasında kalori alımına devam ederse bu durumda o bölgede ve diğer bölgelerde de olmak kaydıyla yağ hücrelerinde büyüme oluşabilir.

18 Yorum “Basen, kalça ve gıdı bölgesindeki yağların yok edilmesi”

 1. eda :

  basen bölgesi için 3d lazer lipoliz yaptırmak istiyorum.Fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim?

 2. Saida :

  Merhaba,ben Azerbaycandan yazıyorum basen bölgesi için ameliyat fiyatını öğrenmek istiyorum

 3. sevil :

  Karin bolgesi lazer lipoliz nekadar?

 4. hesna :

  basen ve bacaklarda sarkma olan bölgeler var ve bir de yoğun selülitlerim var bunların tedavisini maliyeti ortalama ne kadar olur?

 5. Erşen :

  En büyük isteğim zayıflamak rahatlamak. Hareketlerim çok kısıtlı yardımcı olmanızı ve beni bilgilendirmenizi rica ederim…saygılar

 6. murat :

  Gıdı ve bel çevresindeki simit diye tabir edilen bölge yağları için düşünüyorum fiyat konusunda bilgilerinizi rica ediyorum

 7. Ceren :

  Merhaba ,ben basen bel bolgesine lazerlipoliz yaptirmak istiyorum fiyatını öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

 8. Zeynep :

  Uzun süredir sıkıntımla ilgili araştırma yapıyorum.İşin içinden çıkamadım. Bir çok yol yöntem fikir var. Ben kendimi bildim bileli zayıf yapılı bir kızım bir fazlalığım olmadı hareketli bir yaşam tarzım var spor yapıyorum. Ama nedenini ve ne zaman oluştuğunu bilmediğim bir problemim var. Kalça muz hattının altında çıkıntı bombelenme katlanma tarzında bir fazlalık var. Bu fazlalık sağ tarafta sol tarafta yeni yeni kendini göstermeye başladı. Sert değil yumuşak. Ama yaşam kalitemi fazlasıyla düşürüyor. Bundan kurtulmak istiyorum. Epey bir araştırmanın ardından beni yönlendirip problemimi giderecek uzman biriyle konuşmak görüşmek istiyorum.Bana geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. İyi günler dilerim

 9. elif :

  Gıdı için fiyat almak istiyorum.

 10. fatos :

  lazer lipoliz fiyat hakkında bilgi almak istiyorum.teşekkür ederim.

 11. Gülaydın :

  İc bacaktaki yaglanma sebebi ile lipoliz uygulamasini arastirmaya basladim. Uygulama endikasyonu, kontraendikasyonu ve yan etkileri benim icin birinci oncelik olmakla birlikte uygulama ucretide bir diger faktor olacaktir. Bu bakimdan fiyat bilgisi rica ediyorum.
  Haftada 5 gun 1,5 saat egzersiz yapiyorum.
  Kilo almak ya da vermek istemiyorum.
  Saygilarimla…

 12. ZAFER :

  merhaba, göbek

 13. Yüksel :

  Bacak, diz, göbek ve kol lipoliz fiyatları öğrenmek istiyorum..
  tşk

 14. Meltem :

  Basen bolgemi diyet veya sporla eritemiyorum ve gorunus olarak rahatsizlik duyuyorum

 15. Gül :

  İyi günler doktor bey, bel-göbek-simit-göğüs altı…
  Fazlalıklarımdan kurtulmak istiyorum. 🙁
  10 gün içinde istanbul a geleceğim.
  Sizden fiyat ve sonuçlarının nasıl olacağı konusunda ön bilgi almak istiyorum.
  İşlem ne kadara mal olur?
  Ödeme nasıl gerçekleştirilecek?
  İşlemden ne kadar süre sonra çalışmaya başlayabilirim?
  Ağrı çok oluyor mu?
  Hastane de yatmam gerekli mi?
  Lokal anestezi mi yoksa genel anestezi mi uyguluyorsunuz?
  İşlemden sonra önereceğiniz bir spor ya da diyet programı olacak mi?
  İşlemden sonra kontrole gelmem gerekli mi? Çünkü şehir dışından geleceğim.
  İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

 16. yeliz. :

  Kol, üst bacak,baldır lazer lipoliz fiyat bilgisi alabilirmiyim, kaç saat sürer ve aynı anda hem kol hem bacak çalışılıyormu şimdiden teşekkürler

 17. serkan :

  Diyetisyene gittim 20Kilo fazlaligin var demişti bunun için bilgi almak istiyorum.

 18. Sinem :

  Merhabalar
  Ben 23 yaşında üniversite öğrencisiyim ve yıllardır gıdık bölgemden şikayetçiyim. Özellikle profilden görüntümü beğenmiyorum. Çenemle gıdımın birleşmiş görüntüsü beni çok rahatsız ediyor. İnternet üzerinden araştırmalarım sonucunda lazer lipolizin etkili olabileceğini düşünüp size yazdım. Fiyat bilgisi alabilir miyim? Ailemden gizli yaptıracağım bu yuzden morarma, kızarıklık vs olur mu? Ya da kaç gün sürer ?
  Şimdiden teşekkür ederim

Yorum yapın