Bölgesel Fazlalıklara Lazer Lipoliz

Sonbahar ve kış aylarında yavaşlayan metobolizma bölgesel fazlalıkları da beraberinde getiriyor. Bu fazlalıklar kişinin sosyal yaşamanı ve psikolojisini de büyük ölçüde etkiliyor. Sonbahar ve kış aylarında alınan kilolar ise bölgesel yağlara ve kalıcı kilolara neden oluyor.

Araştırmalara göre sonbahar ve kış ayları aşırı yeme isteğini de tetiklemektedir. Bu aylarda alınan kilolar ise “inatçı kilolar” yani bölgese yağlar olarak vücutta varlıklarını uzun süreli sürdürüyorlar. İnsanlarda bu durum ilkbahar ve yaz aylarında hem sosyal anlamda hemde fiziksel anlamda psikolojilerine bir hayli etkisi oluyor. Orta yaşlarda alınan kilolar ve biriken bölgesel yağlar genç yaştaki hastalara oranla çok daha zor yok edilebiliyorlar. Hastalar en fazla bel ve basen bölgesinde biriken yağlardan şikayetçi olmaktadırlar.

Lazer lipoliz yağ hücrelerini parçalayan bir yöntem

Sonbahar ve kış aylarında alınan kilolar daha sonra istenilmeyen bölgesel yağlara dönüşmektedirler. Oldukça inatçı olan bu yağlardan lazer lipoliz yöntemi ile kurtulmak mümkün oluyor. Çok fazla spor, diyet, egzersiz yapsanız bile bu yağlardan kurtulmak bazen mümkün olmuyor. Kurtulsanız bile bu diyet ve egzersizlere biraz arar verdiğinizde yağlar fazlası ile geri dönmeye başlıyor. Lazer lipoliz yöntemleri ile bölgesel yağ hücreleri tamamen parçlanıyor ve yok ediliyorlar. Yağlanmalar ise bir daha oluşmuyor.

Lazer lipoliz ile yağlar yok ediliyor

Lazer lipoliz uygulamaları vücudumuzda istenmeyen yağlanmaların olduğu her bölgeye uygulanabilmektedir. Lazer lipoliz yöntemi uygulanan bölgedeki damar ve sinirlere kesinlikle zarar vermemektedir. Bu yöntemin kesinlikle bir yan etkisi bulunmuyor. Lazer lipoliz uygulaması bölgenin yaygınlığına göre 15 dakika yada 1 saat kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Lokal anestezi ile uygulanan bu işlem öğle arası tatillerinde de uygulanabilmektedir. Lazer lipoliz uygulaması ile bir işlemde 3-4 litre kadar yağ parçalanarak yok edilmektedir. Kişi aynı gün evine ve hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Lazer lipoliz uygulamaları kaç seansta uygulanmaktadır

Lazer lipoliz uygulamaları kişinin durumuna göre tek seansta uygulanabilmektedir. Bu uygulama sonrasında kelıcı sonuçlar elde edilir. Bölgesel yağları ve fazla kiloları yok eden lazer lipoliz uygulaması bu problemleri beraberinde getiren kişinin psikolojik anlamda rahatlığını, obezite, kalp-damar ve vb. hastalıklarında önlenmesinde yardımcı bir etken oluyor.

Yorum yapın