Çok Boyutlu Lazer Lipoliz (Multidimensional (MD) Laserlipolysis)

Çok Boyutlu (MD-Multidimensional) Lazerlipoliz yeni bir kavram olmaktan çok bölgesel yağlanmada kullanılan laserlipoliz ile birlikte fraksiyonel laserlerin cilt seviyesinde uygulandığı çoklu bir uygulamanın adıdır. Çok boyutlu olması da hem cilt hem cilt altı dokuların seans sırasında işlemden geçirilmesi mantığına dayanmakta ve vücutta tam olarak bölgesel şekillendirme (laserliposhaping) yapılabilmektedir. Bu tedaviden en çok cilt seviyesinde operasyon öncesi dalgalanma ve çatlakları olan hastaların faydalanması mümkündür.

Temelde cilt altı bölgede seçici bir şekilde yağ hücreleri laserlipoliz yardımı ile parçalanırken cilt altı kollajen depozisyonu yani sentezi arttırılmış olur. Burada etki multifaktöryel olup laser ışınları hücreleri parçalarken ısı yardımı ile cilt sıkılaşması ek olarak %20 oranında arttırılmış olmaktadır. İşlem sonrası cilt yüzeyinde dalgalanma ve çatlakları azaltmak amacıyla fraksiyonel laser ile tüm cilt yüzeyi işleme tabii tutularak cilt sıkılaşması efekti %30-40 mertebesinde arttırılmış olmaktadır.

Lazerlipoliz işleminde kullanılan cihazlar 20-30 W enerjiye sahip olup bölgeye göre 5000 ila 35000 joule seviyesinde enerji uygulanır. Daha sonrasında fraksiyonel laser ile maksimum 15-30 dk lık işlem ile cilt yüzeyinde homojen bir görünüm elde edilmektedir.
Söz konusu işlem 1. basamağı lokal anestezi veya sedasyon altında uygulanabilirken, fraksiyonel laser için anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Fraksiyonel laser seansları gerekli görüldüğü takdirde 3 seansa kadar arttırılması düşünülebilir.

1 Yorum “Çok Boyutlu Lazer Lipoliz (Multidimensional (MD) Laserlipolysis)”

  1. Bahar :

    Merhaba fiyat bilgisi istiyorum. 5 kilo fazlalığım var. Resimlerde çok kilolu görünüyor. Bilgi verir misiniz fiyatla ilgili aşağı yukarı ne kadar olur?

Yorum yapın