Fazla Kilolardan Lazer Lipoliz ile Kurtulun

Sürekli rejim ve spor yaparak fazla kilolarından kurtulmaya çalışan fakat ne yaparsa yapsınlar bu kilolardan kurtulamayanlar “Lazer Lipoliz” uygulaması ile istedikleri ve hayallerini kurdukları fiziksel özelliklere sahip oluyorlar.

Diğer estetik uygulamalara göre çok daha büyük avantajlar sağlayan lazer lipoliz uygulaması, vücuta lokalize olan yağların giderilmesi için kullanılan son derece ideal bir yöntemdir. Ergenlik dönemi sonrasında vücutta sabit kalan yağ hücreleri, beslenme alışkanlıklarımıza göre boyut değiştirmektedirler. Kilomuzdan memnun olmamıza rağmen bazı bölgelerimizde özellikle basenlerde, kollarda, kalçalarda, gıdı bölgesinde, bacaklarda istemediğimiz yağ fazlalıkları olabilmektedir. Her ne kadar spor yaparsak yapalım yada egzersiz yaparsak yapalım bu bölgede ki yağlardan kurtulamayız.

Son zamanlarda oldukça popüler olan lazer lipoliz uygulaması ile bu istenmeyen bölgesel yağlardan son derece hızlı ve kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür. Yağların giderilmesi ve aynı zamanda bölgedeki sarkan derininde sıkıştırılmasını sağlayan lazer lipoliz yöntemi; Tek seansta istenilen düzeye gelinmesi, yapılan işlemin yıllarca kendini koruması, morluk şişlik vb. durumların kesinlikle gözlenmemesi ve özellikle işlemin kısa sürede tamamlanması hastaların bu uygulamaya yönelmesini ve popüler hale gelmesini sağlamıştır.

Hem kadınlarda hemde erkeklere uygulanabilen bu yöntemde çok iyi sonuçlar alınmakta ve sonuçlar çok uzun süreli olarak kendini korumaktadır. Bu konuda hastalarımızdan gelen bir kaç soruyu cevaplayacak olursak;

Lazer Lipoliz Nedir ?

Lazer lipoliz uygulamaları istenmeyen bölgedeki yağ hücrelerine hücum eden ve yağ hücrelerinin zarının patlaması prensibine dayanan bir yöntemdir. Lazer enerjisi kullanılarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan bu uygulama aynı zamanda derinin toparlanmasını, sıkılaşmasını, selülitli olan görüntünün giderilmesini sağlayan vücudun hemen hemen tüm bölgelerinde uygulanabilen bir sistemdir.

Lazer Lipoliz Yönteminin Avantajları Nelerdir ?

Liposuction işlemi için geliştirilen lazer cihazları, liposuction operasyonlarına göre bir çok daha fazla avantajlar sağlamaktadır. Bunlar;

– İşlem sırasında kanama olmamaktadır.

– Yağ hücreleri vücut içerisinde parçalanmaktadır.

– Bu işlemde yanlızca yağ hücreleri etkilenmektedir. Çevre dokular,damarlar ve sinirler bu uygulamadan kesinlikle zarar görmemektedirler.

– Uygulama çok kısa sürelerde tamamlanmaktadır.

– Lazer lipoliz uygulamasında ağrı veya sızı olmamaktadır.

– İşlem lokal anestezi ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

– Kişinin günlük hayatını etkileyen bir yöntem değildir.

Hangi Hastalarda Lazer Lipoliz Yapılmaz ?

Lazer lipoliz uygulamalarının bazı hastalarda uygulanması sakıncalı olabilir. Bu nedenle doktorunuz

– Hamile ve çocuk emziren hastalarda

– Kanserli olan hastalarda

– Şeker ve diyabet hastalarında

– Kanama sorunu olan hastalarda

– aktif enjeksiyon taşıyan hastalarda

lazer lipoliz uygulamalarını gerçekleştirmeyecektir.

Lazer Lipoliz Kaç Seansta yapılır ?

Lazer lipoliz uygulamaları tek seansta tamamlanabilen uygulamalardır. Fakat lazer lipoliz uygulamaları uygulanacak olan bölgeye göre seans sayısı arttırabilir. Bu seansların aralıkları 3 – 4 aydır.

Lazer lipoliz uygulamaları kaç seans sürüyor?

Uygulamalar genelde 1 seanstır ama uygulanacak alandaki yağ miktarına göre seans sayısı arttırılabilir. 3-4 ay ara ile tekrarlamak mümkündür.

Hasta tedaviden sonra nelere dikkat etmelidir?

Lazer lipoliz uygulaması sonrasında 1 – 2 hafta kadar spor faaliyetlerini ve aşırı derecede fiziksel aktiviteleri ertelemek gerekecektir. Aynı zamanda kompresyon bandajı ve hekimin uygulayacağı korseyi belirtilen sürelerce kullanmanız gerekmektedir.

Lazer lipoliz sonrası tekrar eski sorunlarla karşılaşır mıyım ?

Bu uygulama sonrasında kişi sağlıklı beslenme ve spor yaşamını devam ettirmesi gerekir. Sağlıksız beslenme ve yaşm hastayı tekrar eski konumuna geri döndürebilir.

Lazer lipoliz uygulamalarının yan etkisi var mıdır ?

Lazer lipoliz uygulamalarının herhangi bilinen bir yan etkisi yoktur.

Lazer lipoliz uygulamaları erkeklerde de işe yarıyor mu ?

Evet. Lazer lipoliz erkeklere de uygulanan ve son derece başarılı sonuçlar alınan bir uygulamadır. Erkekler en sık olarak jinekomasti uygulamalarında lipolizi tercih ediyorlar.

Yorum yapın