Fotona XP ® : Lazer Lipoliz ile Yağ Alımında Yeni Dönem

Bu yazıda sizlere yeni bir lazer lipoliz cihazından bahsetmek istiyorum. Her alanda birçok yeni cihazın her gün piyasaya sürüldüğünü düşünürsek bu alandaki değişikliklerin oldukça fazla olduğunu düşünebilirsiniz, ancak durum hiç de öyle sanıldığı gibi değil aslında. Bu tür cihazlar diğer elektronik ürünler gibi sürekli versiyonları yenilenen veya içerikleri değişen cihazlar değiller. Tıbbi cihazlarda değişen çoğu zaman tek şey cihazların tasarımları olmaktadır. Dolayısıyla yeni cihaz derken, içeriği çok değişmese de kullanım ve hastayla etkileşimi farklılaşmasından gerçekleşen değişimleri kast etmekteyiz. Kullanıcılara Fotona XP ®  bu bakımdan kendi alanında bir takım yenilikler sunmaktadır.

Fotona XP ® Nd YAG tipi lazer lipoliz cihazlarının en son teknoloji ile yenilenmiş hali diyebiliriz. En önemli lazer lipoliz özelliği olan “cilt sıkılaştırılması” veya ciltteki gevşekliğin tedavisinde en başarılı lazer tipi olan Nd YAG ile donatılmış olan bu ürünün diğer bir özelliği ise farklı bir başlık kullanılarak aynı zamanda başarılı bir lazer epilasyon cihazı olarak da kullanılması. Lazer lipoliz ile ilgili yeniliklerine gelirsek kullanıcı dostu bir arayüz sunan bu  cihaz özellikle Slimlipo ® Smartlipo Triplex ® gibi rakiplerine göre oldukça hızlı bir şekilde yağ hücresi parçalanması ve emülsifikasyonunu gerçekleştirdiği için lazer lipolizin en önemli sıkıntılarından biri olan uzun süren operasyon kabusuna bir anlamda son veriyor. Ayrıca 1 mm altında fiber opsiyonu ile özellikle gıdı, koltukaltı ve bacak içi gibi bölgelerde girişimin daha efektif ve daha az travmatik olmasına olanak sağlıyor. Tabii bu tip ince fiberler ile iğne deliği gibi izsiz bir girişim olması da ayrıca bu cihazın artısı olmaktadır. Atravmatik girişim sayesinde daha az morluk ve daha hızlı iyileşme özellikle küçük alanların işleme tabii tutulması sonrasında bariz bir şekilde hastalar tarafından da gözlemlenmektedir.

Bu konuda araştırma içinde olan hastalarımıza yine de şunu kesin bir dille belirtmem doğru olacaktır, lazerlipoliz konusunda yeni bir ürün ile karşılaşıldığı anda bu daha iyi bir cihaz olmalı yanılgısına düşmemek gerekir. Yazıda da belirttiğim gibi tüm cihazlar aslında aynı lazer tipleri ile donatılmış olup çoğu zaman ürünler arasında küçük nüanslar dışında bir fark olmuyor. Burada cihazlara sonuç odaklı bakmak en doğru yaklaşım olacağından işe yarayan veya yaradığı kanıtlanmış cihaz en iyi cihazdır diye bir tespit en  doğru yaklaşım olacaktır.

3 Yorum “Fotona XP ® : Lazer Lipoliz ile Yağ Alımında Yeni Dönem”

 1. ayşegül :

  benim sorunum bacaklarımda bulunan selülitler bunlara nasıl bir çözüm bulabilirsiniz

 2. ercüment okutmuş :

  daha önce başarısız bir lazer lipoliz girişimi yaşadım doktor hiçbir planlama yapmadan opere etti.
  bel bölgemdeki yağalrımı ve üst midedeki yağlarımı almadığı için çok kötü bir görüntü oluştu
  bunun düzeltilmesini istiyorum karın bölgemdeki yağlarında alınabilme durumu olabilir
  boyum: 1.90cm kilom : 93 yaşım 48.lazer lipoliz bana kaça malolacaktır
  yaptırmak istersem ne zaman olabilir. alanyadan geleceğim.
  iyi çalışmalar dilerim
  doç. dr. Ercüment OKUTMUŞ

 3. Alper Tuncel :

  Ercüment bey internet sitesi üzerinden yapılan yorumlarda fiyat bilgisi veremiyoruz direkt iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Yorum yapın