Lazer Lipoliz ile İzsiz Meme Küçültme

Göğüsler (meme) bayanların yaşam sürecinde hem estetik, hemde fizyolojik olarak oldukça önem taşımaktadır, gerek biçimsel gerek hacimsel olarak bir çok defa değişikliğe uğramaktadırlar.

Yaş, genetik özellikler, vücut ağırlığındaki değişiklikler,bgebelik, emzirme, menapoz gibi nedenlerle meme dokusu değişikliğe uğrayabilir. Günümüzde estetik açıdan sağlıklı olmayan memeler bazı bayanlarda güvensizlik, depresyon gibi olumsuz duygular yaratmakta, kişinin sosyal yaşantısını etkilemektedir. Meme ameliyatlarını sınıflandırırsak en sık olarak silikon protez ile meme – göğüs büyütme ameliyatları, meme dikleştirme, meme küçültme ve meme asimetrisi yani eşitsizliği ameliyatları yapılmaktadır. Meme başı-ucu ile ilgili olarak meme başı yokluğu, meme ucu çöküklüğü ya da meme ucunun farklı bir yerde olması gibi problemler sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Erkeklerde ise en sık jinekomasti dediğimiz erkeklerde kadın tipi meme büyümesi durumu ve meme dokusunda fazla yağ birikimine yönelik operasyonlar yapılmaktadır.

Meme küçültme operasyonları çoğu zaman estetik amaçlı ameliyatlar olarak düşünülmektedir. Meme boyutunun büyük olması ve küçültme ile birlikte toparlama ve dikleştirme de ameliyata dahil edildiğinden bu algılama bir bakıma doğrudur ancak meme volümü nedeniyle oluşan ağırlık ve bu ağırlığın direkt olarak vertebral kolona yük bindirmesi sonucu “boyun fıtıkları” da kaçınılmazdır.

Bize başvuru yapan çoğu meme küçültme adayı hastamızda da durum bundan farklı değildir. Ayrıca ek olarak meme altı pişikleri ve çatlakları ile sütyene bağlı izler ve ağrılar da hastanın günlük hayatını olumsuz etkilemektedir. Bu hastaların psikolojileri de bozulmaktadır.

Tüm bu nedenlerden dolayı bu ameliyatlar Plastik Cerrahi’nin “rekonstrüksiyon” kısmını daha çok ilgilendiren ameliyatlar konumuna gelmektedir. Estetik kaygılar hastayı olduğu kadar hekimi de ilgilendirdiğinden dolayı hastalar hem estetik bir meme görüntüsüne sahip olmak hem de “boyun fıtığı” gibi hastaya problem yaratan sorunlardan da yapılan operasyon sayesinde kurtulmuş olacaktır.

Meme küçültme ameliyatları genellikle iz bırakan ameliyatlar olduğundan dolayı özellikle çok iri ve sarkık memesi olmayıp 1-2 beden küçülme ihtiyacı olan hastalar tarafından tercih edilmemektedir. Bu tip hastalarımıza yönelik olarak “lazerlipoliz ile meme küçültme” ameliyatını öneriyoruz. Lazer lipoliz uygulaması ile hastalar “izsiz” olarak istedikleri meme boyuna sahip olabilmektedir.

6 Yorum “Lazer Lipoliz ile İzsiz Meme Küçültme”

 1. Nejla :

  Meme kucultmeyle ilgili fiyat bilgisi VR iyileşme süreciyle ilgili bilgi almak isterim

 2. melis :

  Merhaba
  Seans ücretinizle ilgili bilgi almak istiyorum.

 3. merve :

  Basen ve popo için düşünüyorum. Fiyat iyileşme sürecini mail olarak atmanızı istiyorum …

 4. arda :

  fiyat ve bilgi rica ediyorum teşekkür ederim.

 5. aslinur :

  ameliyatsiz meme kucultme fiyatini ogrenmek istiyorum

 6. Alper Tuncel :

  Size buradan fiyat bilgisi veremiyorum maalesef

Yorum yapın