Lazer lipoliz ile jinekomasti uygulaması

Erkeklerde görülen meme büyümesi farklı nedenlere bağlı bir sağlık sorunudur. Jinekomasti erkeklerde 3 dönemde görülebilir. Bunlar; bebeklik dönemi, ergenlik dönemi ve yaşlılık dönemidir. Bebeklik ve ergenlik dönemlerinde görülen jinekomasti genellikle geçicidir. Diğer dönemlerde görülen jinekomasti sorunu ise kalıcıdır ve ameliyat edilmesi gerekmektedir.

Jinekomasti sorunu erkeklerin canını sıkıyor

Jinekomasti, erkekleri sosyal anlamda rahatsız eden bir psikolojik soruna dönüşebilir. Özellikle yaz aylarında bu problemden dolayı aklet yada tşört giyemeyen, denize giremeyen, erkek arkadaşlarının yada karşı cinsin yanında üzerini çıkaramayan bireyler bir hayli fazladır.

Lazer lipoliz yöntemi ile jinekomasti sorununa çözüm

Jinekomasti tedavisi genellikle liposuction işlemleri ile tedavi edilir. Lazer lipoliz uygulamarı ise son dönemlerde bu uygulamanında önüne geçerek erkeklerde tarafından çok daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Lazer lipoliz uygulaması ile göğüs bölgesindeki yağlar lazer enerjisi ile parçalanarak yok edilmesi sağlanır.

Lazer lipoliz uygulaması deriyi sıkılaştırıyor

Lazer lipoliz uygulaması ile gerçekleştirilen jinekomasti tedavisinde göğüs bölgesinde sıkılaştırma da gerçekleşiyor. Dolayısı ile göğüs bölgesindeki yağ eritilirken aynı zamanda bölgenin sıkılaştırılması da sağlanmış oluyor.

Lazer lipoliz ile jinekomasti tedavisinin avantajları nelerdir ?

– Lazer lipoliz ile bölgedeki fazla yağ dokuları eritilir.
– Bölgedeki sertleşmiş olan bağ dokuları bu yöntem ile parçalanır.
– Liposuction yöntemi ile gerçekleştirilen jinekomasti ameliyatlarında görülen asimetri, lazer lipoliz yöntemi ile yapıldığında görülmez.
– Lazer lipoliz ile yapılan jinekomasti ameliyatında iz kalmaz
– Yapılan işlem kalıcıdır.
– Gevşeyen deri lazer lipoliz ile sıkılaştırılır.
– Yapılan işlem çok kısa sürede gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak 45 dakika yada 1 saat kadar bir sürede işlem tamamlanır.
– Aynı gün hastaneden taburcu olunabilir.

 

Yorum yapın