Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır ?

Lazer lipoliz küçük çaplı cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi ve/veya sedasyon eşliğinde yapılan hasta açısından oldukça rahat geçen bir cerrahidir. Burada uygulanan yöntemde kullanılan cihaz lazer dalgasını bir cam elyaf vasıtasıyla çok ince bir kanülün (1 mm) ucuna taşıyan bir sistemden ibarettir. Tabii burada liposakşın olan hastalar açısından önemli üstünlüğü daha küçük bir delikten girmesidir. Neredeyse iğne deliği kadar bir delikten içeri giren aletin, içeride gezinirken orada bulunan yağ hücrelerini parçalaması işlemidir. Kimi zaman genel anestezi altında da lazerlipoliz işlemi tercih edilebilir. İllaki lokal anestezi şeklinde yapılacak diye bir kural yoktur.

Lazerlipoliz de seçilen vakalarda belli bölgesel alanlar için lokal anestezi ile işlemin gerçekleştirilmesi mümkündür. Hangi bölgeye yapılacaksa yaklaşık 1 mm’lik iğne deliği kadar bir delikten, cihazın kanülü içeriye yerleştirilerek cildin altında ritmik hareketlerle, sadece cihazın vereceği enerji, cihaz tarafından ayarlanacak şekilde gezdirilir ve o bölgedeki yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Burada cerrahın yaptığı şey sisteme hangi bölgede olduğunu ve ne kadarlık bir işlemin gerekli olduğuna dair bir bilgi verip sonrasında uygun hareketlerle verilecek dozu eşit olarak dağıtacak şekilde işlemi gerçekleştirmektir. Yani cerrahın işi sadece bir düğmeye basmak ve verilecek enerjiyi eşit dağıtarak işlemi gerçekleştirmektir diyebiliriz.

Lokal anestezi tercih edildiği zaman, bölgelerin sayısı artarsa, bu durumda seanslara bölmek gerekmektedir. Mesela göbek bölgesi ile basen bölgesi bir de bacak içi eklerseniz, bu durumda lokal anestezi dozumuzun yetersizliği nedeniyle işlemi birkaç seansa bölmek gerekmektedir. Genellikle belli bir süre geçtikten sonra 2. seans yapılabilir ki, tercih ettiğimiz süre 3-6 ay arasında değişmektedir. Bu esasen bölgedeki iyileşme sürecine bağlıdır. İşlem anı oldukça kısadır. Yapılan bölgeye göre işlem süresi değişmektedir. 15-20 dakikadan 1-2 saate kadar bir süre vermemiz doğru olur. Hatta lokal anestezi işlemi ile vücudun uyuşması, lazer işleminden daha uzun sürmektedir. Bölge sayısı artarsa ve hasta birden fazla seans istemez ise bu durumda hastaya sedasyon uygulanması zaruridir.

3 Yorum “Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır ?”

 1. erol :

  hocam merhabalar

  yasimi boyumu ve kilomu yukarida belirttim lazer lipoliz benim icin uygun olur mu olursa bu islemin takribi maliyeti ne kadar olmaktadir muhendisim isim geegi hem masa basi hem insaat sahalarinda aktif olarak dolasmam gerekmektedir islem sonrasi calismama engel bir durum teskil eder mi korse kullanma suresi nekadar olacaktir
  Bilgilendirmeniz icin tesekkur eder iyi calismalar dilerim

 2. Özge :

  Merhaba.
  Ben uzun yıllardır spor yapmama rağmen katın bölgemdeki ufak bir yağ oarçadından kurtulamıyorum. Bir 6 ay kadar önce iş arkadaşınuz nükhet hanım muayene etmişti. O zaman kalça üstü yani bel arkası bölgesini de istemiştim ve fiyat epey yükselmişti. Şimdi sadece ve esas rahatsız olduğum karın bölgesini istiyorum. Ücret konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Ben de diş hekimiyim. Teşekkürler

 3. Ayla ERGUN :

  mrb. 36 yaşında 70 kg bir bayanım. karın ve göbek yağlarımdan rahatsızım. fiyat öğrenmek istiyorum

Yorum yapın