Lazer Lipoliz Nedir ?

Lazer lipoliz yağın olduğu her yere uygulanabilir. Vücudumuzda yağ bölgesi olmayan hiç bir olmadığı için yüzden başlıyarak bütün ayak bölgemize kadar uygulanabilen bir cihazdır. Lazer lipoliz uygulamaları koltuk altı terlemelerinde de uygulanabilen bir işlemdir. Lazer lipoliz ile yağ hücreleri bir yandan yok edilirken uygulanan bölgede cildi bir yandan da sıkılaştırmaktadır. Lazer lipoliz uygulamalarının bu konudaki yetkinliği oldukça fazladır.

Bildiğimiz liposuctionun lazer vasıtasıyla yapılması şeklinde özetlenebilir. Fakat liposuctionda yağ hücrelerinin vakumlanması söz konusu iken lazerlipolizde işlem lazer ışınlarının parçaladığı hücrelerin oradaki varlıklarını kaybetmesi dolayısıyla azalması durumudur. Lazer cihazları belli dalga boylarındaki yapılardır. Lazer cihazları kıl köküne veya herhangi bir dokuya karşı duyarlı hale gelebilir. Lazerlipoliz cihazlarının çalışma prensibi,lazer ışınları ile yağ hücrelerinin parçalanması esasına dayanır.Lazerlipoliz ile giderilen yağ hücreleri beslenme yanlışları nedeniyle tekrar eski haline dönebilir. Ter bezleri yağ hücreleri ile aynı özellikler taşıdığından, terleme tedavisinde de kullanılabilir. Yağ hücrelerini yok ederken aynı zamanda cildi de sıkılaştırmaktadır.

10 Yorum “Lazer Lipoliz Nedir ?”

 1. meryem :

  Hocam merhabalar benim göbek bölgemde fazlalıklar var bu lazer lipoliz uygulaması ile yok edilebilir mi ?

 2. Op. Dr. Alper Tuncel :

  göbek bölgesindeki yağlanmada eğer çok sarkma yoksa lazer lipoliz yapılabilir Ama öncelike görmek değerledirmek ve bu işlem için uygunmusunuz ona bakmamız gerekir.

 3. Lale :

  Merhaba alper bey. Lazer lipoliz uygulamaları kol bölgelerine yapılabiliyor mu ? Birde randevu almak istiyorum..

 4. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Lazer lipoliz uygulamaları sarkan kol bölgelerinde uygulanabilmektedir. Randevu için telefon numaralarımızı arıyabilirsiniz.

 5. Nejla :

  Hocam merhabalar göbek ve basen bölgesine lazer lipoliz yaptırmak istiyorum fiyatlar konusunda bana bilgi verirmisiniz ?

 6. Gözde :

  Doktor bey lazer lipoliz uygulamaları hangi mevsimlerde yapılır ? Lazer lipoliz uygulamaları sonrasında kaç günde iyileşirim ve son olarak güneşlebilirmiyim ve havuza girebilirmiyim ?

 7. Neriman :

  Doktor bey lazer lipoliz uygulamaları sağlıklı bir yöntemidir ? Tavsiye edermisiniz ? yan etkileri nelerdir ?

 8. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Sorularınız cevaplanarak mail adresinize iletilmiştir.

 9. ceyda :

  Doktor Bey, lazer lipoliz ile lazer liposuction aynı işlemler midir ve bu işlemlerde narkoz gerekli midir? Ayrıca karın bel ve sırt tek seansta yapılabiliyor mu?

 10. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Ceyda hanım evet sadece isim değişikliği. Narkoz şart değil, karın bel tek seans olur ancak sedasyon ile girişim öneririm.

Yorum yapın