Lazer Lipoliz ile Terleme Tedavisi

Terleme bazı kişilerde aşırı derecede olabilmektedir. Hiperhidroz olarak nitelendirilen bu durum insanların hayatlarında olumsuz etkiler oluşturmaktadırlar. En çok şikayetçi olunan bölgeler ise koltuk altı, el içi ve ayaklardır. Aşırı terleme olayı kişinin yapısından kaynaklanan bir durum olabilir. Bu terleme aşırı heyecan veya stresli olunan durumlarda fazlasıyla kendisini belli eder.

Sosyal hayatta bir çok olumsuzluğu beraberinde getiren aşırı terleme olayı; ikili ilişkilerde tokalaşamama, el ele yürüyememe, koltuk altı bölgesinin kıyafette ıslaklık oluşturması ve koku ortaya çıkması kişiyi zor durumda bırakan bazı olumsuz sonuçlarıdır. Aşırı terleme olayı yapısal bir sorun olabildiği gibi sonradan da oluşabilen bir sağlık sorunu da olabilmektedir. Örneğin kan şekeri değişiklikleri, kalp ve ciğer hastalıkları, nörolojik hastalıklar, tiroid rahatsızlıkları veya aşırı derecede kansızlık terlemeye neden olan hastalıklardır. Aşırı terlemesi olan kişiler mutlak bir uzman doktora başvurmaları gerekmektedir.

Bölgesel olarak ele aldığımız terlemeler yani koltuk altı ve el ayak terlemeleri bünyesel olarak oluşmakta ve herhangi bir hastalıkla ilgili değildir. Bu tür terlemeler mantar ve bakteriyel enfeksiyonlarında habercisidir. Koku veya ayakta lekeler yapması kişinin sosyal yaşamını oldukça etkiler. Lazer uygulamaları ile bu duruma çözüm getirilebilmektedir.

Lazer Lipoliz (Smart Lipo) Terleme Tedavisi

lazer lipoliz uygulamaları bölgesel yağlanmaların giderilmesi ve vücut şekillendirme yöntemidir. Fakat yapılan lazer lipoliz uygulamalarında görülmektedir ki ter bezlerine de müdahale edilebilmekte ve bu uygulama sayesinde aşırı terlemeden kurtulabilmek münkün hale gelmektedir. Lazer lipoliz yöntemi ile terleme sorununa hızlı ve kolay bir şekilde çözüm bulunabilmektedir. Özellikle koltuk altı bölgesindeki ter bezlerine etkili bir uygulama yapılarak bu bölgede aşırı terleme durdurulabilmektedir. Lokal anestezi uygulaması ile çok kısa bir sürede tedavi sağlanarak terleme sona erdirilmektedir. Lazer lipoliz uygulama deri altında bulunan ter hücrelerini parçalayarak vücuttan hızlı bir şekilde atılmasını sağlar. Lazer lipoliz uygulaması uygulanan bölgede yanlızca ter bezlerinin dış çeperini parçalamaktadır. organlara, damarlara yada sinirlere kesinlikle zarar vermemektedir. Bu uygulama ile tek seansta sonuç alınabilmektedir.

20 Yorum “Lazer Lipoliz ile Terleme Tedavisi”

 1. Aşırı yüz terlemesi :

  Bu uygulamayı yüze ve saçlı deriye de yapıyor musunuz? Benim yüz, kafa, gövde hatta kollar olarak tüm vücudumda aşırı terleme sorunu var fakat benim sosyal yönümü en çok etkileyen yüz ve saçlı deri bölgesi. 3 gün önce alın ve yanaklara botoks yaptrdım ama çok az miktarda azalma oldu sadece. Okula gidemez oldum yardım edebilir misiniz

 2. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Şeyma hanım maalesef sadece koltuk altına uygulanıyor, bahsettiğiniz bölgelerin bazılarına botox düşünülebilir.

 3. çiçek :

  hocam klipsli ets ameliyatı oldum refleks terleme ortaya çıktı bunun içinde sırt kasık karın bölgesi içinde lazer yapıtormusunuz.

 4. Mert Kaya :

  aşırı el terlemesi ile ilgili ne önerirsiniz? Lazer yöntemi koltuk altına etkili, fakat yan etkileri var mıdır? İyi Günler

 5. burcu özyalçın :

  Mrb.aşiri el ayak terleme sorunum var.lazer lipoliz ve vakum tedavisi el ayak bölgesi icinde uygulanirmi.?

 6. Saliha :

  Merhaba benim aşırı şekilde koltuk altı,el ve ayak terlemem var. Acaba koltuk altına bu işlem uygulandıktan sonra el ve ayaktaki terleme de sona eriyor mu? Yoksa el ve ayağa da işlem uygulanabiliyor mu?

 7. merve :

  Elimde ve ayagimda terleme var 17 yasindayim buna cozum ariyorum cok rahatsiz ediyo bu yontem uygulanabiliri mi

 8. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Maalasef Merve hanım el ayası ve ayak tabanı için BOTOX ® etkili bir çözümdür. Denemediyseniz mutlaka uygulayalım.

 9. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Saliha hanım bu konuda daha önce de hasalarımızdan çok soru geldi. Maalesef lazerlipoliz ile bu şikayetlerinizi çözümleyemiyoruz. Lazerlipoliz sadece “koltuk altı” için uygulanabilir bir yöntemdir ve sadece koltuk altındaki sorunu ortadan kaldırır.

 10. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Burcu hanım el ayası ve ayak tabanı için BOTOX ® uygulaması öneriyoruz.

 11. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Bildiğimiz yok Mert bey.

 12. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Çicek hanım bahsettiğiniz tüm bölgelere lazerlipoliz uygulanabilmektedir.

 13. Kadir :

  Merhabalar, benim aşırı terleme sorunum var. Koltukaltım hava durumuna bakmazsızın terliyor. lazer lipoliz tekniğiyle terlemenin geçme olasılığını ve bu yöntemin fiyat araştırmasını yapıyorum. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

 14. Turkan :

  Mehraba koltuk alti terlem karsi lazeer eplasiyon yapdirmaak istiyorum acaba adresiniz nedir nasil irtibata kece biliriz

 15. Ercan :

  Bu tedavide reflex terleme gbi yan etkiler varmı acaba

 16. sinan :

  Hocam sizinle nasil iletisime gecebiliriz..adresi nerden alabiliriz

 17. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Bzimle iletişime geçmek isterseniz whatsapp ve cep 5323038255 direkt telefon 2122706226 2122839810 numaralı klinik telefonlarından arayabilirsiniz. Numaranızı iletirseniz arkadaşlarımız size yardımcı olurlar.

 18. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Hayır yok Ercan bey çünkü burada diğer yöntemlerin aksine tüm ter bezleri hedef alınarak yok edilir.

 19. Sümeyra :

  Aradan 4 yıl gecmis.Belki gelismeler olmustur diye sormak istedim.sadece koltuk altina uygulananilir demissiniz bu yontem icin.Acaba artik ayaklara sirta veya gogus altindaki ter bezlerinede uygulananiliyor mu bu yontem?

 20. Barış :

  Hocam aşırı terleme koltuk altı için lazer tedavisi olmak istiyorum ücret konusunda bilgi verirmisiniz

Yorum yapın