Lazer Lipoliz Sonrası İyileşme Süreci

Lazer lipoliz işlemi sonrasında hastayı hemen taburcu etmek evine göndermek mümkündür. Çok kısa ve çok hızlı bir şekilde yapılan bir işlemdir. Lazer lipoliz işlemi sonrasıda oldukça konforlu bir işlemdir. Lazer lipoliz sonrasında hastalar liposuction işlemi sonrasındaki gibi çok uzun korse içerisinde olmak zorunda olmadıkları için hastalarda haraket kısıtlılığı ve bundan doğabilecek sıkıntılar da daha az oluyor. Bu avantajı sağlayan ise cihazın cilt altında yapmış olduğu bir takım efektlerdir. Yapmış olduğu en önemli efekt ise uygulandığı bölgedeki yağ hücreleri bir miktar parçalanırken çevredeki açılan damarlarında aynı cihaz tarafından aynı seans içerisinde kapatılması bu durum işlem sırasında kanama olmaması sağlamakta ve kanama olmayınca iyileşme çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Lazer lipoliz uygulamaları karaciğer yada kronik hastalığı olan hastalarda uygulanırken dikkatli olunmalıdır. Bölgedeki yağ hücrelerinin eritildikten sonra atılma yolu karaciğer tarafındandır. Karaciğer ve kronikhastalığı olan hastalar lazer lipoliz yaptıramazlar.

2 Yorum “Lazer Lipoliz Sonrası İyileşme Süreci”

  1. seher :

    lazer lipoliz yaptırdım 17 gün önce halen toparlanadım bacaklarım geriliyor rahat oturamıyorum bu süre normalmi acaba

  2. Op. Dr. Alper Tuncel :

    Çok normal Seher Hanım ödemler nedeniyle böyle hissedebilirsiniz, 1-2 haftaya daha iyi hissedeceksiniz. Korsenizi hiç çıkartmamanızı, ayakta kalmamanızı ve bacaklarınızı otururken kalp seviyesinin üzerinde tutmanızı öneririm.Ayrıca hafif hafif korse üzerinden masaja başlayabilirsiniz. Geçmiş olsun

Yorum yapın