Lazer Lipoliz Sonrası İyileşme Süreci

Lazer lipoliz işlemi sonrasında hastayı hemen taburcu etmek evine göndermek mümkündür. Çok kısa ve çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilen bir işlemdir. Lazer lipoliz işlemi sonrası da oldukça konforludur. Lazer lipoliz sonrasında hastalar liposuction işlemi sonrasındaki gibi çok uzun süreler korse içerisinde olmak zorunda kalmamaktadırlar. Bu nedenle işlem sonrasında hastalarda haraket kısıtlılığı ve bundan doğabilecek sıkıntılar da daha az olmaktadır.

Bu avantajı sağlayan ise cihazın cilt altında yapmış olduğu bir takım efektlerdir. Yapmış olduğu en önemli efekt ise uygulandığı bölgedeki yağ hücreleri bir miktar parçalanırken çevredeki açılan damarlarında aynı cihaz tarafından aynı seans içerisinde kapatılmasıdır. Bu durum işlem sırasında kanama olmamasını sağlamakta ve kanama olmayınca iyileşme çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Lazer lipoliz uygulamaları karaciğer yada kronik hastalığı olan hastalarda uygulanırken dikkatli olunmalıdır. Bölgedeki yağ hücrelerinin eritildikten sonra atılma yolu karaciğer tarafından gerçekleşmektedir. Karaciğer ve kronik hastalığı olan hastalar lazer lipoliz yaptıramazlar.

3 Yorum “Lazer Lipoliz Sonrası İyileşme Süreci”

  1. seher :

    lazer lipoliz yaptırdım 17 gün önce halen toparlanadım bacaklarım geriliyor rahat oturamıyorum bu süre normalmi acaba

  2. Op. Dr. Alper Tuncel :

    Çok normal Seher Hanım ödemler nedeniyle böyle hissedebilirsiniz, 1-2 haftaya daha iyi hissedeceksiniz. Korsenizi hiç çıkartmamanızı, ayakta kalmamanızı ve bacaklarınızı otururken kalp seviyesinin üzerinde tutmanızı öneririm.Ayrıca hafif hafif korse üzerinden masaja başlayabilirsiniz. Geçmiş olsun

  3. Demet güzel :

    Karaciğer yağlanması lazerlipolize engel bir durummudur? (Level 3)

Yorum yapın