Cellulaze (R) ile Selülit Tedavisi

Op. Dr. Alper Tuncel - Şubat 1, 2013

Klasik veya konvansiyonel yöntemler adını verdiğimiz yöntemlerin hiçbiri  selülit görünümünde geçici bir iyileşme sağlasa da, hiçbir zaman kalıcı bir tedavi sağlayamaz. Zira selülit ciltte yapısal bir bozulma sonucu ortaya çıkar ve içeride ki bu bozukluğu düzeltmek için dışarıdan yapılan müdahaleler yetersiz kalır.

Selülitin cerrahi tedavisinde, “subsizyon” adı verilen cilt cilt altı dokuda yüzeysel yağ odacıklarını ayıran bağ dokuların  serbestleştirme yöntemi kullanılmış fakat, bu yöntem de tek başına yeterli olmamıştır. Bunun nedeni ise selülit mekanizmasındaki tek sebebin  fibröz bantların cildi çekmesi sonucu oluşan çöküntülerden ibaret olmamasıdır. Selülitin oluşmasında kompartımanlarda oluşan yağ fıtıklaşması ve ciltteki incelmedir.
Selülit tedavisinde, en son ve en etkili yöntem CELLULAZE (R) denen selülit için geliştirilmiş olan lazeridir. Mekanizma olarak lazerlipoliz cihazları ile aynı mantığa sahiptir. Laser olarak NdYAG laser kullanılmaktadır. Tabii buradaki laser ışını sadece yüzeyel cilt altı dokularını hedeflediği için derin yağ dokusunda bir değişim olamayacaktır. Cellulaze(R) ile tek seansta işlem için özel olarak ayarlanmış bir dalga boyu ile selülitli alanda hem  fibröz  bantları serbestleştirirken hem de fıtıklaşmış yağ dokularını eritir ve hem de cildi sıkılaştırarak etki eden, portakal kabuğu ve ciltteki gamzeleri yok eden, minimal invaziv bir yöntemdir.
Cellulaze(R) lazerinin kullanımında; hastanın uyutulmasına gerek kalmadan, sadece selülitli alan uyuşturularak, 1 mm lik bir kesi ile cilt altına girilir ve cilt altına girilerek lazer ile selülite neden olan tüm etkenler tedavi edilir. Cellulaze(R) ı farklı kılan bir diğer özellik de; özel olarak geliştirilen teknolojisi sayesinde istenilen bölgeye kolayca erişerek gerekli tedaviyi gerçekleştirebilmesidir.