Vaser Liposuction (VASERLipo ®) ile Sonuçları Ne Zaman Alırım?

Op. Dr. Alper Tuncel - Ekim 12, 2016

VASERLipo ® yönteminde de diğer vücut şekillendirme yöntemlerinde olduğu gibi vücudun istenilen şekli alması ve dokuların iyileşmesi alınan yağ miktarına bağlıdır. Az miktarda yağ alımını takiben hemen sonuçlar alınabileceği gibi dah fazla miktarlarda yağ alındığında bu süre 5-6 aylik bir zamana yayılabilir. Aslında yağlar az veya çok alınsa da sonuçta cildin ciltaltı dokulara adaptasyonu ve dokuların tam olarak tamiri için geçen kesin süre 6ay 1 sene civarındadır, fakat belli bir yerden sonra ancak fotoğraflarda gözlemlenebilen farklar oluşur. Genellikle cilt altı dokuların tamir edilmesi süresini girişim yapılan deliklerin  ilk başlarda mor iken giderek düz beyaz bir çizgi olarak iyileşmesi ile takip edebilirsiniz.

Vaser Liposuction (VASERLipo ®) Hangi Bölgelere Etkili?

Op. Dr. Alper Tuncel - Eylül 16, 2016

VASERLipo ® çene altı, gıdı, boyun, karın, basen bölgesi, bel bölgesi ve yanlar, erkek ve kadında meme bölgesi, arka bölgeler, kalça, kasık içi bölgeler, kollar, diz bölgesi, baldırlar, ayak bileklerinde oldukça etkilidir. Bu bölgelerde daha önceden liposuction yapılmış ise laserlipoliz veya VASERlipo ® tercih edilmesi daha da uygun olur. Yine bu bölgelerden sinir ve damarların en çok korunması gereken  boyun, çene altı ve yüz çene kemiği bileşkesindeki yağlanma ve sarkıklıklarda tercih edilebilir. Özellikle bağ dokunun fazla olduğu meme dokusu, diz ve ayak bileği gibi bölgelerde de çok etkilidir. Ayrıca abdominal kasların (six-pack) belirginliğini arttırmak için (hi-def) kullanılmaktadır.

Vaser Liposuction (VASERLipo ®) Nasıl Çalışır?

Op. Dr. Alper Tuncel - Eylül 16, 2016

VASERlipo®  ultrason enerjisi ile yağ fazlalıkları olan bölgelerde etkileyici sonuçlar üretebilir . Bu minimal invaziv işlem hastalara geleneksel liposuction işlemlerinden daha az doku hasarı ile istediğiniz düz hatlarını verirken cilt ciltaltı dokularını koruyacak  şekilde tasarlanmıştır. VASERlipo ® ile ayrıştırılan yağ hücreleri daha sonra deri altınan küçük bir kanül aracılığıyla emilerek uzaklaştırılır. VASERLipo ®  sistemi ultrason enerjisi ile yağı; dokulara, sinirlere ve kan damarlarına zarar vermeden parçalar. Liposelection teknolojisi yağ hücrelerine has seçiciliği, cilt pürüzsüzlüğünü sağlayabilir.

VASER kelime açılımı (Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance) yani “titreşimdeki ses enerjisinin arttırımı” şeklinde çevirilebilir. Yeterli miktarda sıvı ile cilt altı dokuların şişirilmesini takiben ses kaynağından gelen ultrason dalgaları bir prob yardımı ile hedef dokuya aktarılır ve bu hedef dokudaki yağ hücrelerinin bulundukları ceplerden titreşim sayesinde ayrılmalarına sebep olur. Bu sırada hedef yağ hücreleri haricinde tüm dokuların, sinir ve damarların bütünlüğü korunmuş olur. Doku içerisinden yağ hücrelerinin ayrışmasıyla tıpkı bir bal peteği gibi bağ doku sağlam bir şekilde yerinde kalır. Ortama ayrışan yağ verilen tümesans sıvısı ile birlikte vakumlanarak ortamdan uzaklaştırılmış olur.

İşlem sonrası uygun korse tatbiki ile dokuların cilt altında teması sağlanır. Hastaya operasyon sonrası uygun masaj önerilir.

img-vl-science-01 img-vl-science-02 img-vl-science-03 img-vl-science-04

(1) Tümesans sıvısı verilmesi   (2)  VASERLipo uygulaması  (3) Yağların kanüller yardımı ile emilmesi  (4)  Cilt retraksiyonu