Lazer Lipolize Uygun Musunuz?

Lazerlipoliz son dönemde dünyada ve ülkemizde aslında oldukça popüler hale gelen bölgesel yağ fazlalıklarının eritilmesi işleminin genel adıdır. Son zamanlarda 3D, 4D gibi isminler altında yeni cihazlar piyasaya çıkmış olsa da aslında hasta seçiminde temelde bir fark yoktur. Vücut kitle endeksi (BMI) bu konuda bize potansiyel hastalarımızı tespit etmekte oldukça faydalıdır. Genellikle temel sorun hastalarımızın bu tip ameliyatları hiç çaba sarfetmeden bir kilo verme aracı olarak kullanmak istemelerinden kaynaklanmaktadır.

Aslında liposuction, vaser gibi yöntemler nasıl kilo verme yöntemi değilseler, lazerlipoliz de aynı şekilde aslında bir kilo verme yöntemi değildir. Yine de bazı durumlarda BMI yüksek olan balıketi ve hafif obez hastalar diye tanımlayabileceğimiz gruplarda da bölgesel yağ fazlalıklarının alınabileceği göz ardı edilmemelidir. Genel olarak sağlıklı, normal veya normalin biraz üstünde kilolu, vücudunun belli bölgelerinde fazla yağlanması olan ve çok zayıflasalar da şekil olarak istenilen vücut kıvrımları oluşmayan hastalar bu işlem için ideal hastalardır diyebiliriz.

1 Yorum “Lazer Lipolize Uygun Musunuz?”

  1. Ahmet :

    sn hocam ben kendımı bıldım bıleli belim inamılmaz kalın ve yağlı delı gibi spor yapıyorum ancak hıc gelısme yok ben lazer lipo yaltırmak ıstıyorum laser lıpo ıle sızce bende randımanlı olurmu belım ıncelırmı ucreti ne kadar olur bana maıl atarsanz sevinirim saygılar sunarım ahmet ahıskalıoğlu trabzon

Yorum yapın