Lazer Lipolizi Farklı Kılan Özellikleri Nelerdir?

Lazerlipoliz, aslında herhangi cerrahi işlem gibi bir operasyondur. Ancak liposakşından farklı olarak daha kolaylıkla lokal anestezi ile klinik koşullarında uyarlanabilir. Ülkemizde legal sınırlamalar nedeniyle özel klinik veya muayenehanelerde gerçekleştirilmesi yasaktır, ancak yine de ameliyathane koşullarında da olsa özellikle tercih eden ve az sayıda bölgeye az miktarda işlem gerektiren hastalarda lokal anestezi uygulanabilir. Girişim delikleri çoğu zaman 2-3 mm kadar olup izleri işlem sonrası görülmez bu da liposakşın gibi işlemler yaptıran hastalar tarafından fark edilmenizi engeller. Girişim sonrası nispeten morluk ve şişliklerin daha az olduğu iddia edilmektedir.

Bu konuda benim görüşüm aynı hastaya liposakşın yapmadan bu farkı tespit etmenin zorluğu nedeniyle kesin ve net olmamakla birlikte hastalarımdan aldığım geri bildirimlere bakılırsa bir ölçüde doğru olarak kabul edilebilir. Cilt sıkılaşması konusunda yapılan çalışmalar ve yayınlara baktığımızda lazerlipolizin diğer bölgesel yağlanmayla savaşan tekniklere göre daha üstün olduğu kesindir. Özellikle liposakşın ve vaser gibi tekniklere kıyasla %20 ek sıkılaşma özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Sırf bu nedenle selülit üzerine de olumlu etkileri gözlemlenmektedir. Korse süresi aslında uygulamayı yapan hekimin tecrübelerine göre uzayıp kısalmakla birlikte minimal 3 haftalık günlük korse kullanımı rutin olarak uygulanmasından kaçılmamalıdır. Hastadan hastaya farklılıklar gösterecek bir şekilde, şekillenme ve ödem oluşumunu engelleme gibi nedenlerle bu süre daha da uzatılabilir.

2 Yorum “Lazer Lipolizi Farklı Kılan Özellikleri Nelerdir?”

 1. Buse :

  Elmacık kemiklerimi belirginlestirmek istiyorum ama aynj zamanda dudagımın kenarındaki yanak kısmı dolgun orayı inceltip elmacık kemiklerine dolgu yapma olasılıgımız varmı? Lazer fiyatınız ne kadar?

 2. SERAP DİNÇ :

  MERHABALAR,

  KLİNİK ORTAMDA MI ,MUAYENE ORTAMINDA MI 3D LAZERLİPOFİZ UYGULUYORSUNUZ?

  ADRESİNİZİ YAZAR MISINIZ?

  SERAP DİNÇ

Yorum yapın