Smartlipo ® Nedir ?

Smartlipo istenmeyen bölgelerdeki fazla yağ dokularını yok etmek üzere tasarlanmış uygulanması ve işlem sonrası hasta memnuniyetinin üst düzey olduğu yenilikçi bir işlemdir. Klasik liposuction işleminde olduğu gibi yağ dokusu üzerinde mekanik bir travma oluşturmadan yağ hücrelerini yok eden bu sistemde deri içindeki fibroblastlarda uyarılarak deride sıkılaşma ve gerilme sağlanır. Smartlipo işlemi ile istenilen bölgedeki yağlar giderilirken fazla deri sarkmaları da giderilmiş olur. Tek bir seansta fazla kilolarınızdan, kollarınızdaki fazlalıklardan, yüzünüzdeki ve yanak bölgenizdeki tombulluktan kurtulabilir ve bu işlemleri liposuction yada genel anestezi altında olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Smartlipo uygulaması ile görünümünden memnun olmadığınız selülitlerinizden ve çatlaklarınızdan da kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Uygulamanın avantajları

– Uzun bitmek bilmeyen seansları yoktur. Tek bir seansta işlem tamamlanır.

– Lokal anestezi altında uygulanmaktadır.

– Kesi izi veya vücutta şekil bozukluğu oluşmaz.

– Liposuction işlemi sonrasında oluşan şekil bozuklukları Smartlipo ile düzeltilebilir.

– Kanama yada morarmalar oluşmaz.

– İyileşme dönemi ve işlem sonrası dönem oldukça rahattır.

– İşlem sonrasında sosyal yaşantınıza ve işinize geri dönebilirsiniz.

– Uzun süre korse kullanımına ihtiyaç duyulmaz.

Hangi bölgelere uygulanır ?

Vücutta istenilmeyen tüm bölgelere uygulanabilir. Yüz bölgesi, sırt bölgesi, basen ve bel bölgesi, karın bölgesi, cinsel bölge üzeri kabarık ve yağlı olan bölge, göğüs bölgesi, bacak bölgesi, diz ve etrafı, kol bölgesi, boyun bölgesi ve özellikle bacak içindeki gevşek ve sarkık bölgelerde uygulanabilmektedir.

Nasıl uygulanır ?

Lokal anestezi altında uygulanan ağrısız bir işlemdir. Smartlipo işlemi sırasında yanlızca ufak bir dokunma hissi hissedilir. İnce kanüller ile uygulanan Smartlipo işleminde oluşan izler zamanla kaybolur. İşlem sırasında uyumaya gerek duymadan işleminiz yapılır ve sonlanır. İşlem sonrasında ilk gece basit ağrı kesici alınabilir.

İşlem süresi ne kadardır ?

Basen, kalça, göbek bölgesi gibi geniş bölgeler bir saat diğer bölgeler yüz ve boyun bölgesi 45 dakika sürebilir.

Smartlipo uygulaması güvenli midir ?

Son derece güvenilir işlemlerdir. Lazer ışınları yanlızca yağ hücreleri üzerinde etkilidir. Diğer komşu bölgeler bu uygulamadan etkilenmezler. Uygulamada kullanılan Lazer Smartlipo Cihazı FDA (Amerikan sağlık örgütü) tarafından onaylıdır.

Kimlere uygulanmaz ?

Tıbbi sorunlar üzerinde kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon hastaları, şeker ve kanama bozuklukları olan hastalarda önlemler alınmalıdır. Bunun dışındaki diğer hasta gruplarında gayet güvenli bir uygulamadır.

Smartlipo uygulaması sonrasında iyileşme dönemi nasıldır ?

İşlem sonrasında iyileşme süresi bir hafta kadardır. Fakat iyileşme süresi sosyal aktivitelerinizi ve çalışma hayatınızı etkilemez. İşlem sonrasında bir çok hasta yürüyerek evine veya işine gidebilmektedir. Bu uygulama öğle arası uygulaması diyede geçmektedir.

Uygulamanın etkileri ne zaman ortaya çıkmaktadır ?

Uygulama sonrasında çoğu zaman beklenilen sonuca dair ipuçları belirgin olarak görünür. 2-3 ay gibi kısa bir süre içerisinde de lenfatik sistemin çalışı hale gelmesi ile istenilen sonuçlar, incelme ve kontur düzelmesi görülür.

Smartlipo uygulamasının liposuction işlemine göre avantajları nelerdir ?

Liposuction uygulaması genel anestezi altında hastane şartlarında uygulanması gereken ve yağ hücreleri mekanik travma ile parçalanan bir işlemdir. Bu işlem sonrasında kanama ve morarma olması kaçınılmazdır. Liposuction uygulamasında komplikasyon olma olasılığı Smartlipo uygulamasına göre daha fazladır. Korse kullanımı ve iyileşme süresi daha uzundur.

Smartlipo uygulaması sonrası eriyen yağlar bölgede sarkmaların oluşmasına neden olur mu ?

Uygulama  sırasında deri altında fibroblast ve dolayısıyla kollajen üretimini arttırıcı etkisi derinin sıkılaşmasını ve gerilmesini sağladığından dolayı sarkma olmayacaktır.

En çok hangi bölgelerde etkilidir ?

Uygulamanın etkisi tüm bölgelerde son derece iyi olmasına karşın özellikle yüz, gıdı, basen, bel, karın ve bacak içi bölgelerinde son derece etkilidir.

22 Yorum “Smartlipo ® Nedir ?”

 1. özleyiş :

  Seans ücretleri nedir

 2. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Özleyiş hanım genellikle sorulan bir konu olduğu için daha önce de belirttim ancak anladığım kadarıyla yine tekrar etmekte fayda var. Birincisi sitemizdeki yorum kısmında açık fiyat bilgisi vermemiz yasal değil. E-mail ile fiyat bilgisi verebiliriz ancak bu durumda da hastalarımızın farklı açılardan resimlerine ihtiyacımız var. Lazerlipoliz konusunda kliniğimize başvurusu olan hastalarımızın izlemesi gereken yol şu şekildedir; İlk olarak sitemizde iletişim kısmında sizlere sorduğumuz sorulara tam ve eksiksiz olarak cevap veriniz, resim eklenecek bölüme işlem görmesini istediğiniz ilgili alanın bikini veya mayo ile çekilmiş olan fotoğraflarını ön, yan ve gerekiyorsa arkadan, varsa kollar için açık ve kapalı, gıdı için yandan kafanız tam karşıya bakarken ve hafifçe öne eğik bir biçimde, bacaklar için özellikle iç kısmı belli edecek şekilde bacaklarınız hafif aralanmış olarak ekleyiniz. İletişim bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Bu şekilde yapılmamış başvurulara cevap vermiyoruz. Eğer İstanbul’da yaşıyor iseniz veya dilerseniz tüm bunlara hiç girmeden görüşme randevusu alıp direkt olarak kliniğimize gelebilirsiniz.

 3. semra :

  4 Nisann2015 tarihi için randevu almak istiyorum.

 4. mira :

  merhaba ben kliniginize gelerek bilgi almak istiyorum. Bunun icin randevu almak gereklimi ? randevu aldigimizda tedavi ucreti var midir? Bir de adresinizi rica edebilir miyim?

 5. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Mira hanim,
  Adresimiz su sekildedir; 5. Gazeteciler Sitesi yildirim Oguz Goker Sk. No 9 Akatlar Levent. İletisim icin cep/whatsapp 5323038255

 6. Saadet Özsoy :

  Merhaba 2 yıl önce karın bölgemden yağ alındı. Yağ alınan bölge yamuk yumuk olduğu gibi, mide bölgesi ve üst bacaklarım kalınlaştı.Şu an 1.61 boyunda 59 kiloyum. Ancak mide bölgesinde ki kalınlaşma rahatsız ediyor. Laser lipolizle incelme sağlanabilir mi ? Fiyat bilgisi alabilir miyim ?

 7. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Saadet hanim, merhaba. Laserlipoliz islemi daha onceden gecirilmis basarisiz liposuction operasyonlarinin duzeltilmesinde cok etkili bir yontemdir. Fiyat konusunda ise buradan yardimci olmamiz yasal olarak mumkun olmadigindan gelip gorusmeniz daha uygun olur.

 8. Aysel cömert :

  Slm 2 kişi indirim olurmu? ???
  Göbek .bacak
  sırt .göbek
  Fiyatları tşk

 9. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Aysel Hanım,

  Fiyat konusunda yardımcı oluruz tabii ama sizi görmeden fiyat vermemiz mümkün değil biliyorsunuz. Doktorumuz yanlış ve fiyat ağırlıklı bilgilendirmelerin önüne geçmek adına bu konuda çok kesin kurallar koymuş durumda ve hastalarını görmek istiyor bu konuda anlayış göstermenizi rica edeceğim. Bu arada 2 kişi olmasanız da piyasa fiyatlarına göre hastalarımıza zaten uygun fiyatlar verdiğimizi belirtmek isterim. Yanlız aklınızda olsun, eğer araştırma yaptıysanız ve çok düşük fiyatlar aldıysanız bu tip yerlerden uzak durun lütfen çünkü laserlipoliz maliyetleri yüksek bir uygulama olduğundan size onun yerine “liposuction” yani yağ emme ameliyatı yapılacaktır. Eğer gelmek isterseniz iletişim numaranızı bana iletirseniz arayıp sizin için en uygun tarihte bir randevu oluşturabiliriz dilerseniz. İyi günler dilerim.

  Emel Bayar
  Medikal Direktör

 10. Mert :

  Merhabalar, randevu aldığımızda muayene ücreti vermektemiyiz? Eğer veriyorsak ücretinizi öğrenebilirmiyim? Şimdiden ilgi ve alakanız için Teşekkür ederim.

 11. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Ameliyat randevusu alan hastalarımızdan muayene ücreti almıyoruz.

 12. hilal :

  Mrb bende bacak.inceltme icin gelmek istiorm acik adres verirmisnz

 13. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Hilal hanım adresimize linkten ulaşabilirsiniz ; http://www.lazerlipoliz.com.tr/iletisim/ulasim

 14. Mina :

  Pardon yaş sınırı varmidir bu ameliyatlarin??

 15. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Teorik olarak 17 yaş üzeri tercih edilmeli Mina hanım.

 16. handan :

  Fiyatı nedir acaba tsk.

 17. emel :

  Resim göndermek istemiyorum. Sırf karın Bölgesinden aldırmak istiyorum buna asagi yukarı bir fiyat biçerseniz sevinirim

 18. erol :

  İyi günler, benim sadece göbek bölgesinden yağ aldırmam gerek.
  Ne kadar zaman sürede tekrar işime dönebilirim ve maliyeti nedir ?

 19. Betül :

  Bel-göbek bölgesiyle ilgili, fiyat bilgisi rica edecektim. Ogrenciyim ve eger uygun olursa Mersin den merkezinize gelecegim islem yaptirmak icin. Sevgiler

 20. kaan :

  Merhaba, kilo versem de yanaklarım incelmiyor.bu yüzden sizinle iletişime geçmek istedim.ortalama bir fiyat öğrenebilirsem cok memnun olurum.fiyatı verirken suan çalışmadığımı ve dönem dönem fotomodellik yaptığımı göz önünde bulundurursanız da ayrıca minnet duyarım.tesekkur ederim

 21. Nuran :

  Gobek bölgem yan simit dediğimiz bölgeye lipofiz istiyorum fiat alabilirmiyim saygılar

 22. Melek :

  8 kilo vermek istiyorum ücreti nedir acaba öyle çok kilom yok

Yorum yapın