Vaser Liposuction (VASERLipo ®) Nasıl Çalışır?

VASERlipo®  ultrason enerjisi ile yağ fazlalıkları olan bölgelerde etkileyici sonuçlar üretebilir . Bu minimal invaziv işlem hastalara geleneksel liposuction işlemlerinden daha az doku hasarı ile istediğiniz düz hatlarını verirken cilt ciltaltı dokularını koruyacak  şekilde tasarlanmıştır. VASERlipo ® ile ayrıştırılan yağ hücreleri daha sonra deri altınan küçük bir kanül aracılığıyla emilerek uzaklaştırılır. VASERLipo ®  sistemi ultrason enerjisi ile yağı; dokulara, sinirlere ve kan damarlarına zarar vermeden parçalar. Liposelection teknolojisi yağ hücrelerine has seçiciliği, cilt pürüzsüzlüğünü sağlayabilir.

VASER kelime açılımı (Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance) yani “titreşimdeki ses enerjisinin arttırımı” şeklinde çevirilebilir. Yeterli miktarda sıvı ile cilt altı dokuların şişirilmesini takiben ses kaynağından gelen ultrason dalgaları bir prob yardımı ile hedef dokuya aktarılır ve bu hedef dokudaki yağ hücrelerinin bulundukları ceplerden titreşim sayesinde ayrılmalarına sebep olur. Bu sırada hedef yağ hücreleri haricinde tüm dokuların, sinir ve damarların bütünlüğü korunmuş olur. Doku içerisinden yağ hücrelerinin ayrışmasıyla tıpkı bir bal peteği gibi bağ doku sağlam bir şekilde yerinde kalır. Ortama ayrışan yağ verilen tümesans sıvısı ile birlikte vakumlanarak ortamdan uzaklaştırılmış olur.

İşlem sonrası uygun korse tatbiki ile dokuların cilt altında teması sağlanır. Hastaya operasyon sonrası uygun masaj önerilir.

img-vl-science-01 img-vl-science-02 img-vl-science-03 img-vl-science-04

(1) Tümesans sıvısı verilmesi   (2)  VASERLipo uygulaması  (3) Yağların kanüller yardımı ile emilmesi  (4)  Cilt retraksiyonu

3 Yorum “Vaser Liposuction (VASERLipo ®) Nasıl Çalışır?”

 1. meryem :

  Kalça basen eritme yağ aldirma fiyatlariniz nelerdir bilgi almak istiyorum

 2. oya :

  Gogus kucultmek istiyorum fiyatlari ogrenmek istiyorum

 3. Ezgi :

  Merhaba,

  Karin, bel, love handles, ust bacaklarimin ic, dizlerimin icini vaser lipo yaptirmak istiyorum. Aslinda cok fazla yag yok,ama yinede(bana gore) ideal vucuda kavusmak icin biraz yag aldirmak isitiyorum, ve fiyat ortalamasini ogrenmek istiyorum mukunse.

  saygilar,

  ezgi

Yorum yapın